Opalanie w 3. trymestrze ciąży

Witam. Czy bedac w I trymestrze ciazy mozna sie troche opalac na sloncu?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, nie ma wyraźnych przeciwwskazań do opalania się w trakcie ciąży. Niebezpieczne jest natomiast przegrzanie organizmu i odwodnienie, mogące prowadzić do porodu przedwczesnego.Dlatego też unikać należy "przesiadywania" na słońcu.