Oparzenie a skuteczność działania antykoncepcji

Witam. Przez przypadek wylalam na siebie caly dzbanek wrzatku,aby opanowac bol weszlam do wanny z zimna woda i siedzialam tam ok 10/15 min. Dostalam od lekarza wode ziolowa do przemywania i masc SCALDEX. Po paru godzinach od tego zdarzenia dostalam brazowego plamienia z pochwy. Dodam, ze biore vibin mini od 9 miesiecy. I tu moje pytanie, czy ta sytuacja mogla zmniejszyc ochrone antykoncepcyjna? Czy to plamienie moglo byc spowodowane tak silnym stresem i zmiana klimatu? prosze o szybka odpowiedz

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, raczej samo oparzenie nie wywołało zmniejszenia skuteczności antykoncepcji. Jednoznaczną przyczynę plamienia trudno ustalić. Plamienia moga pojawić się w każdym momencie stosowania tabletek antykoncepcyjnych bez uchwytnej przyczyzny. Pozdrawiam