Plamienie w połowie opakowania pierwszych tabletek antykoncepcyjnych

Witam ! Mam 18 lat i niedawno zaczelam moje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych vibin mini 21 7 . Juz w polowie blistra zauwazylam plamienie . Moj ginekolog powiedzial, ze to normalne . Aktualnie zostaly mi 2 tabletki do tzw tabletek placebo . Mimo to dostalam okres z towarzyszacym bolem podbrzusza . Co jest nie tak ? Czy skutecznosc tabletek zostala zachowana ? Z gory dziekuje za odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie ma powodów do niepokoju! Proszę kontynuować przyjmowanie tabletek. Ich skuteczność jest zachowana.