Oparzenie słoneczne twarzy a odpowiednie działania

Witam, przebywam w Livigno we Włoszech. Wygląda na to, że za bardzo spaliłam twarz na słońcu, jest czerwona i opuchnięta. Robiłam chłodne okłady na twarz, ale nic nie pomaga. Nie wiem jakie są zamienniki polskich leków tutaj. Co powinnam zrobić? Będę tu jeszcze 7 dni.

Polecam położyć Pantenol - prawdopodobnie bez problemu dostanie Pani go w lokalnej aptece. Z domowych, babcinych sposobów polecana jest maślanka.