Avedol i Ramizek combi a leczenie krost na twarz podczas ich stosowania

Witam Państwa. Od kwietnia biorę leki Ramizek combi 10 miligramów plus 10 miligramów (kapsułki twarde) oraz Avedol 12.5 miligramów. Od około czterech tygodni na czole i przy policzkach pojawiły mi się krosty. Krosty te są czerwone, niektóre z ropą. Nie pomagają wcale leki przepisane przez mojego lekarza. Mianowicie Triderm i Zyx. Dodam, że nie stosuje żadnych kosmetyków na twarz. Czy to mogą być skutki uboczne stosowania między innymi Avedolu? Czy są jakieś zamienniki dla tego lekarstwa, które nie dają takich przykrych objawów? Może jest jakiś zamiennik Avedolu, który posiada lepszy skład i nie będę mieć przez niego wykroszczonej twarzy? Czy to może po tym drugim lekarstwie? Proszę o szybką odpowiedź i pomoc, bo jestem załamana tym co mam na twarzy. Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi.

Lek. Katarzyna Szymczak

To raczej nie jest efekt uboczny stosowanych leków, Sugeruję wizytę u dermatologa.
Pozdrawiam