Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Avedol i Ramizek combi a leczenie krost na twarz podczas ich stosowania

Witam Państwa. Od kwietnia biorę leki Ramizek combi 10 miligramów plus 10 miligramów (kapsułki twarde) oraz Avedol 12.5 miligramów. Od około czterech tygodni na czole i przy policzkach pojawiły mi się krosty. Krosty te są czerwone, niektóre z ropą. Nie pomagają wcale leki przepisane przez mojego lekarza. Mianowicie Triderm i Zyx. Dodam, że nie stosuje żadnych kosmetyków na twarz. Czy to mogą być skutki uboczne stosowania między innymi Avedolu? Czy są jakieś zamienniki dla tego lekarstwa, które nie dają takich przykrych objawów? Może jest jakiś zamiennik Avedolu, który posiada lepszy skład i nie będę mieć przez niego wykroszczonej twarzy? Czy to może po tym drugim lekarstwie? Proszę o szybką odpowiedź i pomoc, bo jestem załamana tym co mam na twarzy. Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi. 
KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania

To raczej nie jest efekt uboczny stosowanych leków, Sugeruję wizytę u dermatologa.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy