Piramil a pory jego stosowania

Witam, mam do was takie pytanie. Czy lek Piramil 5 miligramów (raz dziennie) to lepiej brać wieczorem czy rano? Czy ma to jakiś wpływ na jego działanie? A jak rano to czy koniecznie trzeba być na czczo? I czy o tej samej porze zawsze go lepiej brać czy to nie ma w ogóle znaczenia? Ogólnie chciałbym dowiedzieć się coś więcej na temat leku Piramil. Jakie są skutki jego długotrwałego zażywania, czy są jakieś skutki uboczne? Czy w razie czego mogę samodzielnie zmmniejszyć albo zwiekszyć dawkę? Czy są w aptece dostępne jakieś jego zamienniki, które można brać zamiast Piramilu? Jak z ich ceną, czy są w lepszej czy gorszej cenie? Lekarz mi przepisał to lekarstwo, ale tak mam, że muszę wiedzieć co biorę i dlatego pytam tutaj. Liczę, że dostanę jakieś odpowiedzi, które mi pomogą. Dziękuje i pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wszystko zależy od przebiegu Pani dotychczasowej choroby. Większość pacjentów pobiera lek rano. Pozdrawiam