Pojawiające się brązowe plamy na twarzy po opalaniu

Witam serdecznie mam pewien Problem gdy opalam sie to na twazy pojawiaja Mi sie brazowe plamy i to wyglada jak brudne. Jest to kolo kust na czole i policzkach. Bede wdzieczna za pomoc z gory dziekuje

Lek. Marta Gryszkiewicz

W takiej sytuacji trzeba stosować na twarz bloker - krem z filtrem SPF 50+.

A czy stosowane są jakieś leki doustne, niektóre lekarstwa są fotouczulające.

Na codzień polecam krem z filtrem SPF 50 ważne aby miał fitr uva i uvb np.Bioderma ,La roche posay.

Po okresie nasłonecznienia można udać sie na konsultację do dermatologa i spłycić bądź usunąć przebarwienia za pomocą peelingów medycznych oraz lasera.