Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Duże krosty na twarzy

Witam.. Mam bardzo duży problem z twarzy mam duże krosty niby jak trądzik ale wydaje mi się że to nie jest typowy trądzik lekarz na fnz w moim mieście to jakaś kpina tylko zapisuje co chwila nawet baznadziejne maści i tabletki które nic nie dają .. a problem jest już na całej twarzy wygląda coraz gorzej mam już to na szyi. Czy jest jakiś pewny dobry lek, podobno retinoidy walczą z tym lub izotek bądź coś w tym stylu.. Prosze o pomoc bo już nie wiem co robić jest strasznie
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Trądzik - podstawowe informacje

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Dzień dobry,

Moim zdaniem w pierwszej kolejności powinna się Pani udać do specjalisty do kliniki medycyny estetycznej- istnieje wiele skutecznych zabiegów (w tym także laserowe), które hamują powstawanie nowych zmian oraz ,,wyciszają" skórę twarzy. Ze względu na dużą ilość skutków ubocznych kuracja izotretynoiną to ostateczność, którą warto rozważyć dopiero w momencie, gdy inne zabiegi nie przynoszą zadowalających efektów.

Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy