Lekkie przebarwienia na polikach i trądzik

Witam. Od jakiegoś roku borykam się z trądzikiem. Na początku dodam, że mam 20 lat. Na samym początku nie miałam dużo pryszczy ani niczego, zdarzał się jeden pryszcz lub dwa w tym samym miejscu. Jednak po pewnym czasie zauważyłam, ze zaczyna się robić tego więcej. W tym momencie mam trądzik wokół ust oraz na czole. Tylko w tych miejscach występuje trądzik. Mam również lekkie przebarwienia na polikach. Stosuje już miesiąc visaxsiumum, widziałam poprawe na samym poczatku,lecz teraz jest gorzej.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0

Dzień dobry,

Konieczna jest wizyta u lekarza medycyny estetycznej bądź dermatologa. Istnieje wiele zabiegów, które przynoszą świetne efekty w leczeniu trądziku. W cięższych przypadkach lekarz zazwyczaj zaleca kurację retinoidami.

Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty