Trądzik na plecach i twarzy a problemy z hormonami

Witam,mam problem z trądzikiem na plecach i na twarzy. W momencie kiedy brałam tab. anty. problem praie ze był juz zakonczony gdyz przed okresem pojawiały sie tylko pojedyncze krosty. Teraz po odstawieniu tab. juz 6 mies mój problem znów powrócł czy to moze miec problem z hormonami?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

W takiej sytuacji powinna Pani ponownie skonsultować problem z dermatologiem w celu rozważenia wskazań/ przeciwskazan do leczenia izotretynoiną.
Do rozwazenia jest takze leczenie skory miejscowe, używanie peelingow medycznych.
Szczegółów nie jestem wstanie podac bez oceny skory.
Ewa Rybicka

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty