Strach przed nawrotem trądziku po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, Mam 24 lata, od 18 roku życia przyjmuję Harmonet z małą przerwą, po której pojawiły mi się uporczywe krosty, najwięcej na linii żuchwy, ale także na policzkach i czole. Dermatolog przepisał mi antybiotyk, Tetralysal, który nie pomógł, stosowałam różne maści, kremy ale na nic. Powróciłam do tabletek i twarz mi się poprawiła, jednak wystąpił cellulit, którego wcześniej nie miałam. Chciałabym odstawić tabletki, ale boję się nawrotu trądziku, proszę o pomoc :(

Witam nie napisała Pani nic więcej na temat jak długo przyjmowała Pani leki, czy były przeprowadzone badania w kierunku trądziku, czy były wykonywane jakiekolwiek zabiegi medyczne na trądzik, po uzyskaniu takich odpowiedzi będzie można podpowiedzieć dalsze postępowanie medyczne.

Pozdrawiam