Nawrót trądziku po leczeniu

Witam, mam 20 lat i walczę z trądzikiem. W lipcu 2014 roku zakończyłam kurację retinoidami. Przez rok czasu do września 2015 miałam czystą twarz czasem pojawiło się kilka pryszczy. We wrześniu problem powrócić, dostałam wysypu. Dermatolog przepisał mi epiduo, duac. W styczniu dostałam doustny antybiotyk, Unidox oraz zewnętrznie Davercin. Problem zniknął, miałam zaledwie kilka pryszczy. Problem powrócił, jest jeszcze gorzej..leczę się antybiotykiem nobxin, niestety jak na razie nie ma poprawy.

Nie napisała Pani, jak długo trwała kuracja retinoidami i jakie były dawki. Często zdarza się, że dawki są niskie, co zmniejsza działania niepożądane, lecz wydłuża kurację i obniża trwałość jej skutków. W efekcie po ok. roku następuje nawrót. Najskuteczniejsza rada to przeleczyć ponownie, tym razem prawidłowo.

Bez obejrzenia stanu skóry ciężko cokolwiek doradzić. Nie wiemy jak Pani pielęgnuje swoją skórę, jakie badania zostały w tym kierunku wykonane?Czy były wykonywane jakiekolwiek inne zabiegi lecznicze?