Duże bolące krosty na twarzy a bakterie gronkowca

Witam, mam 27 lat i problemy ze skóra na twarzy. Robią się na niej duże bolące krosty, ciężkie do usunięcia. Występują na czole, skroniach, i brodzie/żuchwie. Do tego kaszka w postaci drobnych krostek na polikach, dekolcie i plecach. Stosowałam różne maści, kremy i inne specyfiki - bezskutecznie. Czy możliwe, że przyczyną może być bakteria gronkowca? Jak mogę to sprawdzić, jakie badania są do tego niezbędne? Od czego zacząć?

Witam,
można wykonać wymaz ze zmiany ropnej. Wynik jest jednak oczywisty i przewidywalny - gronkowiec będzie obecny bo lubi tłustą skórę trądzikową. Badania nie ma znaczenia dla leczenia.
Proponuję:
1. tetralysal
lub
2. izotretynoinę
obydwa leki wymagają wizyty u dermatologa.
Zapraszam na wizytę.
Pozdrawiam