Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Duże bolące krosty na twarzy a bakterie gronkowca

Witam, mam 27 lat i problemy ze skóra na twarzy. Robią się na niej duże bolące krosty, ciężkie do usunięcia. Występują na czole, skroniach, i brodzie/żuchwie. Do tego kaszka w postaci drobnych krostek na polikach, dekolcie i plecach. Stosowałam różne maści, kremy i inne specyfiki - bezskutecznie. Czy możliwe, że przyczyną może być bakteria gronkowca? Jak mogę to sprawdzić, jakie badania są do tego niezbędne? Od czego zacząć?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Opryszczka narządów płciowych u kobiet w ciąży

Witam,
Bardzo możliwe że przyczyną Pani problemów jest infekcja bakteryjna. Myślę ze warto wykonać posiewy że zmian na skórze i wprowadzić celowana antybiotykoterapie. Leczenie należy prowadzić pod kierunkiem dermatologa.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
można wykonać wymaz ze zmiany ropnej. Wynik jest jednak oczywisty i przewidywalny - gronkowiec będzie obecny bo lubi tłustą skórę trądzikową. Badania nie ma znaczenia dla leczenia.
Proponuję:
1. tetralysal
lub
2. izotretynoinę
obydwa leki wymagają wizyty u dermatologa.
Zapraszam na wizytę.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy