Opatrunek na oku u 18-latka

Witam, otóż wczoraj miałem zabieg zszywania spojówki ocznej po urazie jakim doznałem uderzając się kluczem, i teraz dręczy mnie 2 pytania gdyż zapomniałem zapytać się o to lekarza wykonującego zabieg, jak długo muszę mieć przykryte oko gazą, czy jeżeli ściągnął bym gazę mogę wyjść na podwórko bez żadnych obaw no i w sumie to 3 pytanie po jakim czasie nici się rozpuszczą bo są trochę denerwujące.

Magdalena StusiĹska

Opatrunek należy nosić do momentu aż rana nie będzie całkowicie sucha i wygojona, wychodząc na zewnątrz należy szczególnie dbać o osłonięcie oka. Szwy powinny rozpuścić się w przeciągu dwóch-trzech tygodni.