Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Operacja dyskopatii i bóle w nodze

Witam 10 dni temu przeszlam operacje dyskopatii z prawej strony. Po kilku dniach dostalam silne bole w prawej nodze ktore wystepuja co jakis czas ale nie sa przewlekle czy to normalne? Pozdrawiam I z gory dziekuje za odpowiedz
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Utrzymywanie się mniej nasilonego bólu lub zmian jego charakteru i lokalizacji są często obserwowane po operacji dyskopatii. Jeśli ból jest silniejszy niż przed operacją lub podobny i nie ma charakteru okresowego , a wręcz nasila się konieczna jest wczesna kontrolna MR w celu wykluczenia powikłań miejscowych dających dolegliwości ( krwiak, torbiel zapalna, resztkowy fragment krążka itp).
Konieczne jest również badanie neurologiczne i ocena siły mięśniowej czy obecności objawów patologicznych. Badanie powinien zlecić i ocenić operator. W większości przypadków doleglwiości podrażnieniowe -pooepracyjne ustępują w ciągu 3-6 tyg.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy