Operacja na stopy płasko-koślawe a refundacja z NFZ

Witam, czy operacja na stopy płasko koślawe, przy użyciu implantu HyPro jest refundowana przez NFZ, jeśli nie to jaka operacja jest refundowana? Mam spora wadę która przeszkadza mi w codzienniej egzystencji

Dzień dobry
Niestety operacje płaskostopia podłużnego z użyciem implantu podskokowego (np. HyProCure) nie są refundowane. Jednak sprawy nie można stawiać na zasadzie jaka operacja jest refundowana. Metod operacji stóp płasko-koślawych jest kilka i należy dobrać właściwą w zależności od wieku, dolegliwości bólowych, zmian zwyrodnieniowych i innych. Podana przez Pana metoda z użyciem implantu podskokowego jest dobra w przypadku dzieci i tzw młodych dorosłych. Powyżej 25-30 roku życia na ogół trzeba myśleć o innej metodzie.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy, ortopeda, traumatolog