Stopa płasko-koślawa u 21-letniej osoby

Jestem po zleconej od chirurga wizycie u ortopedy która miała na celu rozwiązać problem płaskostopia. Dowiedziałem się tylko, że mam stopę płasko koślawą, której w moim wieku (21 lat) nie da się zachowawczo korygować, ze stopami będzie już tylko gorzej i że Pan ortopeda 'nie zajmuje się takimi problemami stóp' i że mam unikać długiego chodzenia a biegać to już w ogóle nie mogę. Trenuję 4 razy w tyg. poza tym dziennie sporo chodzę. Co mogę zrobić i gdzie się udać żeby uzyskać jakąkolwiek pomoc?

Dzień dobry

Leczenie stopy płasko-koślawej powinno być dobrane indywidualnie do pacjenta i jest uzależnione od wieku oraz stopnia zniekształcenia. U dorosłych zazwyczaj zaleca się:
- wkładki ortopedyczne (odpowiednio dobrane przez lekarza),
- zmniejszenie nadwagi (o ile ona oczywiście występuje),
- masaże w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych
- ćw wzmacniające mięśnie i więzadła stóp
- w ostateczności stosuje się leczenie operacyjne

O najlepszym dla Pana rodzaju leczenia i jego efektach powinien zadecydować ortopeda po dokonaniu badania- proszę więc zgłosić się do innego lekarza ortopedy, nie poddawać się i być dobrej myśli.

Pozdrawiam