Bóle stóp zwłaszcza po długim dniu pracy

Witam, od dłuższego czasu cierpię na bóle stóp, zwłaszcza po długim dniu pracy - praca stojąca. Lekarze podejrzewali dnę ale one bolą zawsze przy chodzeniu, jak leżę lub siedzę jest wszystko ok. Proszę o informację do jakiego lekarza mam się udać po pomoc, nadmieniam że byłem już i u reumatologa (brałem metypred, trochę pomógł) może pomoże ortopeda ?. Mam 55 lat, jestem byłym sportowcem. Jerzy  Pozdrawiam

Dzień dobry,

Ortopeda będzie odpowiednim lekarzem, do którego powinien Pan się zgłosić. Przyczyn bólu stóp może być naprawdę wiele- począwszy od problemów krążeniowych, przez problemy neurologiczne (np. ucisk nerwu), nieprawidłowości w budowie stopy, napięcia mięśni, po nieprawidłowo dobrane obuwie. Po ustaleniu konkretnej przyczyny możliwe będzie podjęcie odpowiednich działań.

Pozdrawiam serdecznie.