Operacja przepukliny kresy białej a ciąża

Witam! Obecnie jestem w 17 tyg ciązy.Miałam miec operacje przepukliny kresy białej , ale niestety nie zdążyłam i teraz będe miała dziecko.Chodzi mi o to bo wiem ze będe miała 3 cia cesarke ostatnią.Czy można przy cięciu za jednym zamachem zrobic ciecie cesarskie wraz z operacja przepukliny i jak to bedzie mniej więcej wyglądało.Lekarz mówi ze tak , ale czy to nie jest ryzykowne... Z góry dziękuje Katarzyna R.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Zdecydowanie proszę zaufać lekarzom, którzy będą Panią operować! Jeśli powiedzieli, że można wykonać te dwa zabiegi jednocześnie, to bez wątpienia tak jest. A propos ryzyka, to proszę pamiętać, że dwa zabiegi jednocześnie i jedno znieczulenie to mniejsze ryzyko aniżeli dwa zabiegi i dwa znieczulenia.