Operacja przysadki a poród naturalny

Witam. Jestem pacjentka po operacji guza przysadki 15 lat temu.Obecnie w 4 miesiacu ciazy i zastanawiam sie czy ta operacja nei jest przeciwskazaniem do naturalnego rozwiazania porodu.prosze o odpowiedz

Aleksander Ropielewski

Jeżeli obecnie przysadka jest wydolna, i podczas ciąży również nie będzie zaburzeń hormonalnych to najpewniej może Pani rodzić siłami natury. Oczywiście zależne jest to od szczegółowych danych dotyczących Pani historii choroby i ciąży.