Operacja żylaków powrózka nasiennego a masturbacja

4 dni temu miałem operację żylaków powrózka nasiennego. Żyła ogólnie się zmniejszyła, ale jest bardzo twarda. Mastrubowałem się też wczoraj i był wielki wytrysk. Mogłem sobie coś zrobić?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie. Jeżeli po masturbacji nie odczuwa Pan żadnego bólu lub dolegliwości innego typu w tym rejonie nie ma powodów do obaw. Radziłabym jednak wstrzymać się z masturbacja na jakiś czas. Chodzi o krótki okres na rekonwalescencje po zabiegu. 1-2 tygodnie.