Operacje haluksów i szerokich stóp

Witam! Mój problem dotyczy stóp, od zawsze jest to mój największy kompleks. Marzę o tym, żeby zacząć korzystać z wakacji, a nie ukrywać się w domu. Moje stopy przypominają kwadrat, a z roku na rok robią się coraz szersze. Posiadam płaskostopie zwykle i poprzeczne, do tego haluksy z obu stron stopy, ogromne przerwy między palcami, moja stopa rozlewa się jak naleśnik do tego ogromne podbicie. Nigdzie nie mogę znaleźć obuwia nawet w adidasach moja stopa się nie mieści, ludzie wytykają mnie palcami na ulicy, strasznie się tego wstydzę. Przeczytałam gdzieś w Internecie, że istnieje operacja zwężania stopy i redukcji wysokiego podbicia, czy jest możliwość zrobienia w Polsce takiej operacji, a jak tak, to jaki jest koszt? Bardzo proszę o pomoc.

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.