Opis badania MR kręgosłupa 29-latka

opis badania MR krażek miedzykregowy L5-S1ma uszkodzona strukture ,widoczne jest obniżenie intensywnosci sygnalu sekwencji t2 jako wyraz jego dehydratacji .Wysokosck.m.L5-S1 jestznacznie obnizona .Duża przepuklina ekstruzyjna centralno -prawostronna k.m, L5-S1(wym.ap ok 10mm podwiezadlo ekstruzja skierowana ku dolowi po stronie prawej)-modeluje worekopony twardej.w znacznym stopniu zweza prawy zachylek boczny umiarkowanie zwezony równiez lewyzachylek bocznyna tym poziomie . operacja czy nie

Lek. Tomasz Budlewski

O konieczności operacji można zadecydować na podstawie bezpośredniego badania lekarskiego, występujących objawach oraz analizy wykonanych badań dodatkowych. Przez internet nie można tego wszystkiego wykonać. Proponuję udać się z powyższym wynikiem do neurochirurga.