Opis badania radiologicznego 43-letniej kobiety do analizy

proszę o zinterpretowanie opisu radiologicznego; pojedyncze zagęszczenie drobnoguzkowe w szczycie prawego płuca,poza tym miąższ płuc bez zmian ogniskowych,zrosty w kątach sercowo-przeponowych,serce o nieco uwypuklonej ku tyłowi lewej komorze.Dziękuję

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wynik badania obrazowego interpretuje się w zestawieniu z obrazem klinicznym i wskazaniami do jego wykonania. Powyższy opis wskazuje na zmiany patologiczne w szczycie prawego płuca, obecność zrostów łącznotkankowych w dolnej partii lewego płuca. Proszę skonsultować się lekarzem prowadzącym, który zestawi obraz radiologiczny z obrazem klinicznym. Pozdrawiam.