Analiza wyniku badania radiologicznego klatki piersiowej

Proszę o poradę, co znaczy w RTG klatki piersiowej "wnęka lewa poszerzona zagęszczona"? Co to jest za choroba, co powinnam robić i jak to jest groźne? RTG klatki piersiowej PA - Kobieta 55 lat Płuca bez zmian naciekowych. Wnęka lewa poszerzona zagęszczona. Przepona, kąty przeponowo-żebrowe wolne. Sylwetka serca w badaniu radiologicznym o zachowanych wymiarach. Cień śródpiersia górnego nieposzerzony. Cienie tchawicy w linii środkowej bez kompresji z zewnątrz.

Witam! Przytoczone sformowanie nie jest używane rutynowo w opisach badań radiologicznych. Najprawdopodobniej opisujący miał na myśli zagęszczenia zapalne być może również powiększenie węzłów chłonnych znajdujących się w lewej wnęce. Interpretacja wymaga możliwości obejrzenia obrazu, a przede wszystkim zestawienia go z objawami występującymi u pacjenta.