Wyniki badania RTG klatki piersiowej
Witam, otrzymałem wyniki badania RTG klatki piersiowej o następującej treści: sylwetka serca nieposzerzona, zachyłki przeponowo-żebrowe wolne, płuca bez zagęszczeń miąższowych. Obie wnęki znacznie poszerzone i zagęszczone (w porównaniu do zdjęcia sprzed dwóch lat). Lekarz sugerował sarkoidozę, jednak ja się obawiam, że to może być nowotwór. Od pięciu lat nie palę papierosów. Występuje u mnie niewielka duszność wysiłkowa i sporadycznie suchy kaszel. Z góry dziękuję za komentarz do wyników

MĘŻCZYZNA, 57 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Bez obejrzenia zdjęcia nie da się określić charakteru zmiany. Sugeruję kontrolne rtg za ok 6 miesięcy, ewentualnie TK.
Pozdrawiam