Czy e obecnej sytuacji jestem bardziej zagrożona koronawirusen?

Witam. Mam 35 lat. 4 lata temu zdiagnozowano u mnie Sarkoidozę płuc ostra. W przeciągu roku doszło do samoistnej remisji. Czy w obecnej sytuacji epidemii koronawirusa jestem bardziej zagrożona jakimiś powikłaniami??

Redakcja abcZdrowie

Witam,
ponieważ Covid-19 jest niedawno odkrytą jednostką chorobową, wciąż nie wiemy o niej wiele, dlatego też lekarze są ostrożni w ferowaniu wyroków. Należy wiedzieć, że najbardziej zagrożone są osoby starsze, a także te, u których występują choroby przewlekłe. Sarkoidoza płuc ma zazwyczaj dobre rokowania, dopiero nieleczona lub niezdiagnozowana może być dużym zagrożeniem. Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem:
https://portal.abczdrowie.pl/sarkoidoza-tajemnicza-choroba-pluc
Niemniej, ponieważ Covid-19 atakuje górne i dolne drogi oddechowe, osoby chore na sarkoidozę powinny być ostrożne i w obecnej sytuacji dbać o siebie z należytą troską.
Zachęcam również do zapoznania się z artykułem dotyczącym chorób współistniejących w kontekście koronawirusa:
https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-choroby-wspolistniejace-czym-sa-dlaczego-zwiekszaja-smiertelnosc

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.