Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 6 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,
choroba Covid-19, wywoływana przez koronawirusa, jest nową jednostką chorobową, która wciąż stanowi zagadkę dla badaczy oraz lekarzy. Na ten moment wiadomo, że wiele osób przechodzi ją bezobjawowo, zaś zagrożeniem może być dla osób po 80. roku życia oraz dla tych, które cierpią na choroby współistniejące. Najczęściej lekarze mówią o cukrzycy, nadciśnieniu i chorobach serca. Trudno zatem jednoznacznie stwierdzić, czy pierwotna marskość żółciowa wątroby stwarza większe zagrożenie w przypadku zarażenia koronawirusem. Na pewno warto zachować ostrożność i w najbliższym czasie zadbać o dobrą dietę, wspomagającą układ immunologiczny, czyli odporność.
Zachęcam do zapoznania się z najnowszymi informacjami dotyczącymi koronawirusa na naszym portalu:
https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-najnowsze-informacje, a także https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-seniorzy
oraz https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-choroby-wspolistniejace-czym-sa-dlaczego-zwiekszaja-smierte... Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy