Czy w obecnej sytuacji mogę nadal podawać córce ten lek?

Dzień dobry moja córka 11 lat ma chorobę twardzina ograniczona i podaje jej raz w tygodniu 3x Methotrexat czy w obecnej sytuacji koronawirus mogę dalej podawać czy zaprzestać

Redakcja abcZdrowie

Witam,
twardzina, o której może Pani poczytać tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/twardzina, jest schorzeniem dermatologicznym, więc prawdopodobnie pozostaje bez związku z panującą obecnie pandemią koronawirusa. Niemniej to lekarz decyduje o dawkowaniu, długości trwania oraz ewentualnym zaprzestaniu leczenia wymienionym przez Panią lekiem.
W obecnej sytuacji i wynikających z niej obostrzeń wprowadzonych przez rząd, warto skorzystać z możliwości telekonsultacji z placówką medyczną.
Jeśli ma Pani wątpliwości związane z szerzącą się chorobą Covid-19, wywoływaną przez koronawirusy, odsyłam do artykułu, który wyjaśnia z czym obecnie mamy do czynienia: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-objawy-jak-rozpoznac-objawy-koronawirusa-co-dzieje-sie-z-organizmem.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.