Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy w obecnej sytuacji mogę nadal podawać córce ten lek?

Dzień dobry moja córka 11 lat ma chorobę twardzina ograniczona i podaje jej raz w tygodniu 3x Methotrexat czy w obecnej sytuacji koronawirus mogę dalej podawać czy zaprzestać
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,
twardzina, o której może Pani poczytać tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/twardzina, jest schorzeniem dermatologicznym, więc prawdopodobnie pozostaje bez związku z panującą obecnie pandemią koronawirusa. Niemniej to lekarz decyduje o dawkowaniu, długości trwania oraz ewentualnym zaprzestaniu leczenia wymienionym przez Panią lekiem.
W obecnej sytuacji i wynikających z niej obostrzeń wprowadzonych przez rząd, warto skorzystać z możliwości telekonsultacji z placówką medyczną.
Jeśli ma Pani wątpliwości związane z szerzącą się chorobą Covid-19, wywoływaną przez koronawirusy, odsyłam do artykułu, który wyjaśnia z czym obecnie mamy do czynienia: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-objawy-jak-rozpoznac-objawy-koronawirusa-co-dzieje-sie-z-organizmem.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0

Dzień dobry, najlepiej skonsutować będzie się z lekarzem prowadzącym córkę.Pozdrawiam

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy