Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 6 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy takie objawy mogą wskazywać na obecność koronawirusa?

Nie mam gorączki ani kaszlu. Za to mam katar i czuję swędzenie w nosie. Również odczuwam bóle mięśni, głównie szyja, tylnia część barku i górna część kręgosłupa. Z przodu w klatce piersiowej zdarzają się też bóle kłujące a czasem pojawia się pieczenie. Czy te objawy mogą wskazywać na obecność Koronawirusa w moim organizmie?
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 2 tygodnie temu

Skuteczność maseczek ochronnych

Kiedy pojawiają się jakieś informacje o epidemiach, z aptek błyskawicznie znikają maseczki ochronne. Czy rzeczywiście są one skuteczne? Czy mogą nas np. ochronić przed świńską grypą?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Niestety choroba Covid-19, wywołana przez koronawirusa, jest trudna do zdiagnozowania bez właściwych testów. Może dawać różne objawy, najczęściej jest to wysoka gorączka, kaszel, a w późniejszej fazie również duszności. Więcej o objawach może Pan przeczytać tutaj:

https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-objawy-jak-rozpoznac-objawy-koronawirusa-co-dzieje-sie-z-organizmem

Wymienione przez Pana dolegliwości mogą wskazywać zarówno na Covid-19, jak i grypę lub inne choroby górnych dróg oddechowych. Aby to jednoznacznie stwierdzić, należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarskiej.
Proszę pamiętać, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej powinien Pan skontaktować się telefonicznie z pańskim POZ w celu ustalenia dalszego postępowania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy