Czy to może być jeden z objawów koronawirusa?

Dzień Dobry Wczoraj w nocy miałam zaczęłam odczuwać bardzo duże kołatanie serca i miałam stan podgorączkowy , jednak nie miałam żadnego bólu mięśni ani kaszlu jeszcze , czy to może być jeden z objawów panującego koronowirusa , dodam że 5 dni temu byłam w mieście na zakupach oraz wczoraj wyszłam do na dłuższą chwilę do miasta czy mogłam się zarazić ?

Redakcja abcZdrowie

Witam, nie sposób ocenić, czy doszło u Pani do zakażenia wirusem SARS-CoV-2 – to mogą potwierdzić albo wykluczyć tylko testy. Zawsze przebywanie w skupiskach ludzkich będzie wiązało się ze zwiększonym ryzykiem zachorowalności, choć nie tylko na chorobę koronawirusową – warto o tym pamiętać. Kołatanie serca oraz stan podgorączkowy to nie są objawy typowe dla infekcji Covid-19 – problemy z sercem mogą występować na tle nerwowym, zaś stan podgorączkowy informuje tylko o tym, że w organizmie rozwija się jakaś infekcja, z którą organizm walczy. Choroba koronawirusowa daje objawy związane z układem oddechowym – to jest kaszel, duszności, bóle w klatce piersiowej. Niestety, rozpoznanie choroby utrudnia fakt, że może dawać nie tylko objawy grypopodobne, ale tez zupełnie nietypowe, jak: zapalenie spojówek, utrata węchu czy biegunka podobną do tej przy ostrej postaci jelitówki. Więcej o zaskakujących objawach koronawirusa tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-objawy-wiekszosc-pacjentow-z-covid-19-traci-wech-i-smak. Jeżeli więc dolegliwości, które Pani doskwierają, nasilą się lub dołączą do nich inne, niepokojące objawy, proszę skontaktować się telefonicznie z przychodnią POZ lub stacją sanitarno-epidemiologiczną. Proszę pamiętać, że w razie podejrzeń zainfekowania chorobą koronawirusową należy pozostać w domu, by nie narażać na zachorowanie innych osób. Więcej o chorobie, objawach, a także leczeniu choroby Covid-19 może się Pani dowiedzieć z tego obszernego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-objawy-jak-rozpoznac-objawy-koronawirusa-co-dzieje-sie-z-organizmem. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.