Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Drgawki gorączkowe - kiedy i jak je leczyć?

Kiedy pacjent ma wysoką temperaturę, mogą u niego pojawić się tzw. drgawki gorączkowe. Jak sobie z nimi radzić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety choroba koronawirusowa jest bardzo podstępna, stąd trudno przewidzieć jej przebieg. Niestety bywa, że stan pacjenta nagle pogarsza się w ciągu godziny. Dlatego należy zachować czujność, lecz bynajmniej nie panikować. O leczeniu domowym w łagodnym przebiegu infekcji SARS-CoV-2 przeczyta Pani w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/lekarz-radzi-jak-przetrwac-koronawirusa-w-domu.

To, na co powinna zwrócić Pani uwagę to gorączka – jeżeli się pojawi, należy pilnować, by nie przekraczała 39-40 stopni (należy podawać leki przeciwgorączkowe, a gdy mimo to gorączka nawraca, leki powinny być podawane w sposób ciągły, bez czekania na nawrót gorączki, choć z zachowaniem bezpiecznego odstępu). Być może ten artykuł będzie pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-goraczka-w-zakazeniu-covid-19-co-nalezy-o-niej-wiedziec.

Drugim, niepokojącym objawem, na który należy zwrócić uwagę, jest duszność. Jeżeli pojawi się, na pewno konieczne będzie zasięgnięcie porady lekarskiej. O tym, co jeszcze warto wiedzieć na temat infekcji covid-19 może Pani przeczytać w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-objawy-jak-rozpoznac-objawy-koronawirusa-co-dzieje-sie-z-organizmem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy