Opis badania USG ścięgna mięśnia czworogłowego
Wróciłam z usg i w opisie nie rozumiem pewnych rzeczy. Bardzo bym prosiła o dokładne wyjaśnienie oddzielnie tych punktów: 1)Objawy niewielkiej przewlekłej entezopatii przyczepu ścięgna m. czworogłowego z drobnymi zgrubieniami tkanki włóknistej, bez objawów zwiększonego unaczynienia. 2) Wysokie, nieco boczne połozenie rzepki (11mm) bez wyraźnego objawu lateralizacji przy napinaniu m. czworogł. Nieduża hipoplazja górnej części kłykcia przyśrodkowego kości udowej. Kąt chrzęstnej bruzdy 155st

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Entezopatia to choroba przyczepów mięśni spowodowana najczęściej jego nadmiernym obciążeniem. Wysokie nieco boczne położenie rzepki jest wariantem normy. Reszta uwag również wskazuje na normę.
Pozdrawiam.