Opis badania USG tarczy 30-latki
witam chcialam sie dowiedziec na temat tarczycy masm ja nie powiekszona alemiazsz w calosci lekko niejednorodny z drobnymi rozsianymi w calym gruczole ogniskami obnizonej echogenicznosci prosze powiedziec co to oznacza dziekuje

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Witam. Taki obraz tarczycy jest typowy dla zapalenia typu hashimoto, które najczęściej objawia się niedoczynnością gruczołu. Sugeruję oznaczenie poziomu tsh we krwi.