Jak interpretować wyniki badan krwi i tarczycy oraz czy można po nich stwierdzić chorobę Hashimoto?
Chcialam prosic o porade czy mam Hashimoto i niedoczynnosc, i jesli tak to czy musze brac lekarswa? Badanie krwi: Tarczyca: any-TPO 153! any-TG 20,70 TSH 4,15 gorna granica FT3 4,4 FT4 1,26 Inne za wysokie: MCH 33 PDW 18,7 MPV 13,00 P-LCR 49,6 Prolaktyna 25,1 Za niskie Bazofile 0,01 USG Oba platy o niejednorodnej echogenicznosci z rozsianymi drobnymi polami o obnizonym echu, bez wydzielonych zmian ognisk. Przy dolnych biegunach obu platow odczynowe chlonne wielkosci do 11x4mm.

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Ewa Gonia Dietetyk, Tychy
49 poziom zaufania
Podwyższone miano anty-TPO (poziom przeciwciał przeciwko peroksydazie tarczycowej) rośnie w chorobach tarczycy na tle autoagresji, m.in. choroba Hashimoto i Graves-Basedowa.TSH poza norma funkcjonalną. Powinna Pani udac się do endokrynologa na konsultację.