Wyniki badań tarczycy a choroba Hashimoto

Diagnoza: Hashimoto/Graves-Basedow? Wyniki: TSH 5,120mikroIU/ml FT4 1,08 ng/dl anty-TPO 237,20 IU/ml cholesterol całkowity 170,16 mg/dl glukoza 96,35 mg/dl hematokryt 36,9 % neutrofile 2,43 tys/mikrolitr USG: Tarczyca w całości zmieniona, hypoechogeniczna z pasmami włóknika o wzmożonym unaczynieniu - zmiany jak w zapaleniu o podłożu autoimmunologicznym. Prawy płat o wym 21x17x58 Lewy płat o wym 16,5x16,5x42 cieśń o gr 2mm okoliczne węzły chłonne do 7 mm

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udac się do endokrynologa, po badaniu i łącznej analizie wykonanych badań będzie można określic odpowiednie dalsze postępowanie.