Jak interpretować wyniki badania USG tarczycy?

Witam. Mam 27 lat, jakieś 5 lat temu zaczęłam przybierać na wadze, tłumaczyłam sobie to wszystko po prostu słabą przemiana materii. Później zaczęły się problemu ze stresem, byłam zmęczona i otepiala. Miałam lekkie napady duszności, wieczny uczucie duszenia. Psycholog zdiagnozowal depresję. Dwa tygodnie temu zrobiłam morfologie i badanie tsh. Tsh wyszło mi 14,100. Umówiłam wizytę u lekarza rodzinnego, dostałam od razu euthyrox N75, po tygodniu poszłam zrobić znów badania na tsh i wynik był 10,200. Podczas usg tarczycy wyszła mi choroba Hashimoto. Mam już umówiona wizytę u Endokrynologa, aczkolwiek bardzo zależałoby mi na interpretacji mojego badania USG. Tarczyca położona prawidłowo o echu niejednorodnym, hipoechogeniczna. Wymiary płat prawy 20x20x43 mm, V=9.0ml Plat lewy 18x20x45mm V=8.7ml Cieśń grubość 9.8 mm. Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W usg nie ma niepokojących cech, ale taki wynik zawsze wymaga weryfikacji przez lekarza prowadzącego.