Opis rezonansu magnetycznego kolana u 35-latka

Rezonans Magnetyczny kolana W opisie z rezonansu magnetycznego kolana mam: Badanie MR uwidoczniło w zakresie trzonu i rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej podłużny obszar podwyższonego sygnału dochodzący do powierzchni stawowej, świadczący o cechach jej uszkodzenia III stopnia. Włąkotce bocznej zmiany o podobnym charakterze II stopnia. Podchrzęstnie w okolicy nasady górnej przedziału przyśrodkowego kości piszczelowej lewej zmiany obrzękowo martwicze na obszarze o śr. 1 cm. Co to oznacza

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w wyniku, zaawansowane uszkodzenia łękotki oraz bliższej nasady kości piszczelowej wymagają oceny specjalisty ortopedy, który pokieruje dalszym postępowaniem. Najpewniej konieczne będzie jednak leczenie zabiegowe.