Opis RM głowy 47-latki

Witam,mam pytanie co znaczy opis RM głowy:pojedyncze drobne hyperintensywne ogniska w obrazach T2 i FLAIR zlokalizowane w istocie białej przykomorowej obu półkul mózgu niespecyficzne najpewniej o charakterze zmian n-pochodnych? Czy to coś śmiertelnego? Jestem załamana-Ewa

Magdalena Mroczek

zmiany te to mikrouszkodzenia mózgu spowodowane najczęściej miażdżycą. Obraz z RM pomaga jedynie w ustaleniu diagnozy, konieczne jest badanie przez neurologa.