Witam serdecznie.
Wynik badania rtg i MR kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym wskazuje na obecność zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa oraz uszkodzenie krążków międzykręgowych (popularnie nazywanych dyskami). Efektem tego uszkodzenia jest wysunięcie środkowej struktury krążka, zwanej jądrem miażdżystym, które wywołuje ucisk na korzenie nerwowe. Może to powodować silne dolegliwości bólowe. Wynik badania proszę skonsultować z neurochirurgiem (istnieje możliwość lecznienia operacyjnego).
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Co oznacza ten opis rezonansu kręgosłupa? – odpowiada Lek. Aleksandra Witkowska
- Rezonans magnetyczny kręgosłupa 53-latki – odpowiada Lek. Paweł Baljon
- Wynik rezonansu magnetycznego - co oznacza? – odpowiada Lek. Aleksandra Witkowska
- Zniesienie lordozy lędźwiowej, cechy odwodnienia krążka międzykręgowego – odpowiada Lek. Małgorzata Horbaczewska
- O czym świadczy wynik MR przy bólu podudzia? – odpowiada Lek. Tomasz Kowalczyk
- Co oznacza opis badania kręgosłupa? – odpowiada Lek. Michał Lenard
- Pogłębiona krzywizna pogranicza L/S – odpowiada Aleksander Ropielewski
- Co oznacza wynik badania MR kręgosłupa u 35-latka? – odpowiada Dr n. med. Magdalena Nowaczewska
- Wynik badania rezonansu magnetycznego kręgosłupa 30-latki – odpowiada Lek. Małgorzata Horbaczewska
- Co oznacza wynik badania obrazowego kręgosłupa 40-letniego mężczyzny? – odpowiada Lek. Aleksandra Witkowska
artykuły
Objaw Lasegue'a - co to jest, o czym świadczy dodatni test Lasegue'a
Objaw Lasegue'a jest niezwykle istotnym objawem kl
Kręgosłup - budowa, funkcje, najczęstsze choroby, ćwiczenia
Kręgosłup to najważniejszy organ w naszym ciele. K
Mikrodiscektomia - wskazania, zalety i przeciwwskazania
Mikrodiscektomia to procedura z zakresu chirurgii