Zapytaj lekarza

1 , 0 2 9 , 4 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opis RTG i opis rezonansu magnetycznego kręgosłupa

Witam, proszę o opis moich wyników z RTG i rezonansu. Zdjęcie odcinka L-S kręgosłupa - zwężenie przestrzeni międzykręgowej na poziomie L4-L5, z objawem próżni w krążku międzykręgowym. Drobne osteofity na krawędziach przednich i bocznych trzonów kręgów L4 i L5. Rezonans magnetyczny kręgosłupa L-S: W obrazach T2-zależnych obniżenie poziomu sygnału z jąder miażdżystych tarcz międzykręgowych L4/L5 i L5/S1. Obniżenie wysokości tarczy L4/L5. Odczyn zwyrodnieniowy z blaszek granicznych trzonów kręgowych sąsiadujących z tarczą międzykręgowa. Na poziomie L4/L5 centralna protruzja tarczy międzykręgowej modelująca worek oponowy z cechami konfliktu korzeniowo-tarczowego L5 obustronnie. Na poziomie L5/S1 uwypuklenie tylnej krawędzi tarczy bez cech ucisku korzeni nerwowych i worka oponowego. Obraz rdzenia kręgowego w obrębie stożka końcowego prawidłowy.
ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam serdecznie.

Wynik badania rtg i MR kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym wskazuje na obecność zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa oraz uszkodzenie krążków międzykręgowych (popularnie nazywanych dyskami). Efektem tego uszkodzenia jest wysunięcie środkowej struktury krążka, zwanej jądrem miażdżystym, które wywołuje ucisk na korzenie nerwowe. Może to powodować silne dolegliwości bólowe. Wynik badania proszę skonsultować z neurochirurgiem (istnieje możliwość lecznienia operacyjnego).

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy