Co oznacza opis badania kręgosłupa?

nie wiem co oznacza poniższy opis. czy powinnam się martwić tym opisem i w jaki sposób poprawić swoją sytuację z kregosłupem. dodam że niedawno nie mogłam zbyt długo siedzieć mogłam jedynie leżeć na plecach. z góry dziękuje za odpowiedz Badanie przeglądowe, w obrazach T1- i T2-zależnych, w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych. Spłycenie lordozy. Zmiany zwyrodnieniowe kręgów w odcinku L4-S1, największe na poziomie L4/L5 - z obniżeniem i dehydratacją krążka międzykręgowego oraz zmianami obrzękowo-tłuszczowymi typu I/II wg Modica wzdłuż nierównych blaszek granicznych tych trzonów. Na poziomie L4/L5 przepuklina jądra miażdżystego z modelowaniem worka oponowego i obustronnym zwężeniem kanałów międzykręgowych. Na poziomie L5/S1 tylno-prawostronna p.j.m. z modelowaniem worka oponowego i zwężeniem prawego kanału mk oraz wewnątrzkanałowym uciskiem prawego korzenia S1. Na opisanych poziomach cechy niewielkich zmian zwyrodnieniowych stawów międzywyrostkowych. Poza tym obraz MR odcinka L-S bez zmian.

Lek. Michał Lenard

Wynik wskazuje na liczne zmiany zwyrodnieniowe i przepuklinę krążka międzykręgowego, który uwypukula się do kanału kręgowego i uciska rdzeń kręgowy, co może powodować ból i drętwienia kończyn. Wynik powinien ocenić specjalista z uwzględnieniem Pani stanu klinicznego. Pozdrawiam!