Przepuklina jąder krążków międzykręgowych

Mam pytanie. Czekam na wizytę. Interesuje mnie czy mam poważne problemy, które wymagają operacji, czy mogę dźwigać przedmioty o wadzę 20 kg (raz, może dwa razy w tygodniu) i czy jazda samochodem negatywnie wpływa na mój kręgosłup? Nazwa badania: MR odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Opis badania: Badanie przeglądowe, o obrazach T1- i T2 -zależnych, w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych. Na poziomie L4/L5 tylne uwypuklenie krążka z cechami centralnej podwięzadłowej przepukliny jądra miażdżystego, z modelowaniem worka oponowego i obustronnym zwężeniem kanałów międzykręgowych. Na poziomie L5/S1 kręgozmyk do przodu o ok. 8 mm, obniżenie i dehadrytacja tego krążka międzykręgowego oraz tylna podwięzadłowa p.j.m. z obustronnym zwężeniem kanałów międzykręgowych. Na opisanych poziomach cechy zmian zwyrodnieniowych stawów międzykręgowych, zwłaszcza lewego L5/S1. W odcinku krzyżowym drobne torbiele oponowe Tarlova. Poza tym obraz MR odcinka L-S bez zmian.

Witam! Opisano przepukliny jąder krążków międzykręgowych z cechami ucisku na worek oponowy i zwężeniem kanału kręgowego, a także kręgozmyk, czyli przesunięcie powierzchni trzonów kręgów ku przodowi. Zmiany powyższe mogą być przyczyną dolegliwości bólowych, a także zaburzeń czucia, parestezji oraz niedowładów gł. w obrębie kończyn dolnych. Konieczna jest konsultacja neurochirurga, który oceni skany, odniesie je do objawów i wypowie się na temat operacji, która wydaje się jednak wskazana z uwagi na ucisk worka oponowego z dodatkowymi zmianami zwyrodnieniowymi w odcinku lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa. Pozdrawiam