Opis USG ginekologicznego u 46-latki
Witam proszę o interpretację wyników badania USG narządu rodnego. Trzon macicy w tyłolzięciu dł 52.9mm xa-p45.3mm o gładkich obrysach ścian. Endometrium 3-linearne o gr.15.4mm jajnik lewy o prawidłowej echostrukturze, typu pęcherzykowego o wym.35.3mm x 22.9mm Jajnik prawy normoechogeniczny, typu pęcherzykowego o wym.36.7mm x 28.3mm z pęcherzykiem dominującym o śr. 18mm Dodam że mam 46lat. Dziękuję.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! W podanym wyniku istotną nieprawidłowość stanowi przede wszystkim grube endometrium. Sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem, który oceni wynik oraz pokieruje dalszym postępowaniem.