Opis wyniku badania USG główki wcześniaka
Witam. Jestem mamą wcześniaka. Moja córeczka urodziła się 27 HBD. Córeczka ma teraz 2,5 miesiąca. Dzisiaj byliśmy na kontrolnym USG główki gdzie otrzymaliśmy taki opis gdzie tak naprawdę wszystko było ok poza jednym a mianowicie: w okol. czołowej i potylicznej niejednorodnie wzmożonej echogeniczności, nieprzewyższjącej echogeniczności splotów - uszkodzenie istoty białek 1 stopnia, do dalszej obserwacji. O co chodzi z tą echogenicznością i jakie mogą być jej konsekwencje w rozwoju mojej córeczki?

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Echogeniczność to tylko taki techniczny termin opisu zdjęcia, to nie nazwa jakiejś patologii. Także proszę się nie niepokoić, przy łagodnych zmianach tj. 1 stopnia jest duża szansa na prawidłowy rozwój, tak jak napisano w badaniu należy prowadzic dalszą obserwację, pozdrawiam