Opóźnienie miesiączki po przekłuwanym torbielu

witam, miałam wycinany wyrostek 7.11.2013 i przekłuwany torbiel na prawym jajniku( tak zwaną cyste, o ile sie ne myle). 27.07 powinnam dostać okres, iestety spóźnia się już 8 dzień.. czy opóźnienie miesiączki może być spowodowane przez ten zabieg? dodam, ze miałam narkoze całkowitą..

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opóźnienie miesiączki może być spowodowane przebytym zabiegiem. Nie można wykluczyć innych przyczyn takich jak ciąża, zaburzenia hormonalne, stres czy przemęczenie. Jeśli krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.