Stosowanie antybiotyku a opóźnienia w wystąpieniu miesiączki

Czy możliwe jest, że przez antytbiotyk Damelium spóźnia się okres?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Opóźnienie miesiączki może być spowodowane m.in. infekcją organizmu z powodu której bierze Pani antybiotyk. Jeśli miesiączka nie pojawi się przez kolejnych kilka dni należy kontrolnie udać się do ginekologa.