Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zażywanie antybiotyków a opóźnienie miesiączki

"Witam, okres spóźnia mi się 15 dni. Leczyłam się na infekcje górnych dróg oddechowych, brałam pod rząd 2 antybiotyki : Klarmin i Augmentin. Czy to może mieć wpływ na opóźnienie miesiączki?" 17 dnia dostałam okres. Czy powinnam wykonywać ten test i zgłaszać się do lekarza?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Guzy miednicy mniejszej

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Zarówno infekcja jak i antybiotykoterapia mogły być przyczyną opóźnienia miesiączki. Dla pewności warto jednak wykonać test ciążowy. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy