Zażywanie antybiotyków a opóźnienie miesiączki

"Witam, okres spóźnia mi się 15 dni. Leczyłam się na infekcje górnych dróg oddechowych, brałam pod rząd 2 antybiotyki : Klarmin i Augmentin. Czy to może mieć wpływ na opóźnienie miesiączki?" 17 dnia dostałam okres. Czy powinnam wykonywać ten test i zgłaszać się do lekarza?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zarówno infekcja jak i antybiotykoterapia mogły być przyczyną opóźnienia miesiączki. Dla pewności warto jednak wykonać test ciążowy. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.