Czy antybiotyk mógł spowodować opóźnienie miesiączki? Czy jestem w ciąży?

Witam, mam pytanie, czy opóźnienie miesiączki może być wywołane antybiotykiem Duomox 1000, który został mi przepisany, przez lekarza rodzinnego na zapalenie ucha środkowego? Czytałam już różne opinie i nie wiem co mam o tym sądzić, obawiam się, że brak miesiączki może być wywołany ciążą. Brzuch bolał mnie kilka dni wcześniej tak jak miałabym dostać miesiączki. Czy antybiotyki mogą spowodować przesunięcie miesiączki na kolejny miesiąc?

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Nieregularne miesiączki

Witam, Zarówno sama infekcja, jak i antybiotykoterapia może powodować wydłużenie cyklu, a tym samym przesunięcie miesiączki. Należy jednak wspomnieć, że stosowany przez Panią antybiotyk może osłabiać skuteczność antykoncepcji hormonalnej, a zatem jeżeli przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne, a nie stosowała Pani dodatkowych metod zabezpieczenia, ryzyko ciąży istnieje. Jeżeli obawia się Pani, że w minionym miesiącu mogło dojść do zapłodnienia, warto wykonać test ciążowy, który rozwieje Pani wątpliwości. Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty