Czy infekcja może być przyczyną opóźnienia menstruacji?

Mam pytanie? Co może być powodem opóźnienia miesiączki (już 7 dni). Od dwóch tygodni biorę antybiotyk, tydzień temu miałam grypę i brałam T****. Od trzech miesięcy nie współżyłam z mężem, gdyż jest on za granicą.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Opóźnienie miesiączki, wykluczając ciążę, może być wynikiem:
- infekcji,
- przemęczenia,
- diety,
- intensywnych ćwiczeń fizycznych,
- stresu,
- schorzeń endokrynologicznych.
W opisanej przez Panią sytuacji najprawdopodobniej przyczyną jest infekcja i antybiotykoterapia.
Kilkudniowe przesunięcie się okresu nie powinno być powodem jednak do niepokoju. Jeżeli nieregularne cykle będą się powtarzać koniecznie skonsultuj się ze specjalistą ginekologiem.