Jaka może być przyczyna opóźnionego wystąpienia miesiączki u 26-latki?

Witam. Mam pytanie odnośnie spóźnionej miesiączki. Mam 26 lat, miesiączkę mam co 28 dni i trwa 5 dni, zazwyczaj jest regularna co do dnia, czasem tylko się spóźniała lub była wcześniej 1-2 dni co uważam raczej za normalne. Teraz dostałam miesiączkę 24.06 ale była ona spóźniona o tydzień co nigdy się nie zdarzyło. W pierwszy dzień miesiączki mocno bolał mnie brzuch co przy wcześniejszych miesiączkach też nie miało miejsca bo raczej mam bezbolesne miesiączki. Nie biorę żadnych leków, hormonów, tabletek antykoncepcyjnych, nie wyjeżdżałam nigdzie, nie chorowałam. Co może być przyczyną tak nagłego opóźnienia? Oczywiście zapisałam się na kontrolną wizytę u ginekologa. Pozdrawiam.

Lek. Michał Lenard

Przyczyn opóźnionej miesiączki może być bardzo wiele, niektóre prozaiczne np. stres, infekcja, której mogła Pani nawet nie zauważyć. Jeżeli był to jednorazowy incydent to nie ma powodu do niepokoju. W przypadku powtarzania się nieregularności w miesiączkowaniu wskazana będzie dokładniejsza diagnostyka u ginekologa. Pozdrawiam!